Anne kural koyucu, baba oyun kurucu

Tatil rolleri de oturdu. Buna bağlı olarak ilişkiler de şekil değiştirmeye başladı. Baba İstanbul’daki günlük rutinimiz de yoktu. Tatil baba oğul ilişkisinin kuvvetlenmesi için yoğun bir ortam sağladı.

Anne ihtiyaçlara bakan, zamanı ayarlayan, kural koyan; baba ise boş zamanları değerlendiren, başıboş gezintilere müdahale etmeden eşlik eden, oyun kuran oldu.

Haliyle uykusu gelip, karnı acıktığında veya susadığında anne, diğer tüm zamanlarda babacı oluverdi. Benimle kuralların delinemediğini, hayırsa vazgeçiremeyeceğini bildiği için, mesela yemek ortasında hadi baba oynayalım, dolanalım diye ona yanaştı.

Bu durum şu güne kadar canımı sıkmadı, çünkü kendime ayıracak, ayaklarımı iki uzatabileceğim bir zaman araladı bana. Ancak yalnız geçirdiğimiz anne oğul ilişkimizi özledim, aşkımızı geri istedim.

İstanbul’a geri dönüp babası gene çalışmaya başladığında biraz sancısını çekeriz sonrasında toparlanır diye umut ediyorum.

Ne kadar dil döksem de babanın tavrını değiştiremeyeceğimi de gördüm. Biraz da görüşememenin verdiği vicdan azabıyla kural delici ve onun isteklerine doğrultusunda davranıyor sanırım. Tatil, benim de kurallarımı epeyce gevşetti aslında.

Diğer bir taraftan gerçekten saatler birbirini kovalıyor, sürekli bir hareket ve iş hali var aslında. Fiziksel olarak yorucu bir tatil. İlk birkaç akşam oğlan yattıktan sonra şöyle bir demlenelim dedik ama bünye tekrar saat 6 da kalkıp o koşuşturmacayı kaldıramıyor. Ben de artık 10 oldu mu pestil gibi yığılıyorum. Hatta mekâna yabancılık çeker ihtimalini kendime bahane edip, kıvrılıp uyuyorum ben de …

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s